Ka pėrfunduar hulumtimi i efekteve tė fushatės “Koha pėr Veprim”


13:13 - 18.03.2013
Nė periudhėn e fundit tė vitit 2012, iniciuar nga OJQ Forumi pėr Iniciativa Qytetare (FIQ) dhe Saferworld, ėshtė realizuar fushata vetėdijesuese “Koha pėr veprim” pėrmes sė cilės ėshtė synuar ngritja e vetėdijes sė qytetarėve nga rreziku nga mbajtja e armėve tė vogla dhe tė lehta dhe sidomos ngritjen e vetėdijes sė qytetarėve qė tė mos pėrdoren armėt gjatė dasmave dhe ahengjeve.Gjatė fushatės, janė shpėrndarė fletėpalosje, posterė, ėshtė debatuar me grupet e interesit si dhe ėshtė realizuar njė hulumtim lidhur me armėmbajtjen e armėve.


Kjo fushatė vetėdijesuese ka pėrfunduar me datėn 10 shkurt 2013 me njė hulumtim pėrmes sė cilit ėshtė synuar qė tė shihen edhe efektet e fushatės.

FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA