Ka pėrfunduar Projekti i trajnimit tė mėsimdhėnėsve tė nivelit 1-5 tė Komunės sė Gjilanit nė lėndėn e matematikės


13:08 - 18.03.2013
Mė 10 nėntor 2012, me realizimin e Testit tė dijes, ka pėrfunduar trajnimi i mėsimdhėnieve tė nivelit 1-5 tė Komunės sė Gjilanit. Paraprakisht, shtatė trajnerė tė certifikuar tė matematikės kanė realizuar trajnime shtatė ditore mė 122 mėsimdhėnės me qėllim tė zgjerimit tė njohurive nė mėsimdhėnien e lėndės sė matematikės.Nė kėto trajnime janė pėrfshirė shtatė grupe tė mėsimdhėnėsve tė nivelit 1-5 tė Komunės sė Gjilanit nga kėto shkollė: “Agimi Ramadani” nga Zhegra, “Zabeli” nga Gjilani, “Afėrdita” nga Kishnapolja, “Mulla Idrizi” nga Velekinca dhe “Rexhep Elmazi” nga Gjilani.

Projekti ėshtė financuar nga organizata gjermane GIZ ndėrsa ky program i trajnimeve ėshtė i akredituar nga Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė (MASHT).


FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA