Pėrfundon trajnimi i drejtorėve tė Komunės sė Gjilanit nė fushėn e Menaxhimit dhe Udhėheqjes nė arsim


13:07 - 18.03.2013
Nė tetor tė vitit 2012, me realizimin e testit pėrfundimtar, ka pėrfunduar trajnimi i drejtorėve dhe zyrtarėve arsimorė tė Komunės sė Gjilanit nė fushėn e Menaxhimit dhe Udhėheqjes nė arsim.Gjatė periudhės Prill – Tetor 2012, 21 pjesėmarrės, aktualisht drejtorė dhe zyrtarė arsimorė kanė ndjekur trajnimin nė fushėn e Menaxhimit dhe Udhėheqjes nė arsim edhe atė shtatė module me nga tri ditė, gjithsej 21 ditė.

Ky program arsimi ėshtė financuar nga organizata gjermane GIZ pėrderisa ky program i trajnimeve ėshtė i akredituar nga Ministria e Arsimit, Shkencės dhe Teknologjisė (MASHT).


FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA