Ka pėrfunduar fushata “Merr pjesė”


13:12 - 18.03.2013
Nė fundvitin 2012, nė periudhėn tetor – dhjetor, si partnerė tė organizatės Instituti Demokratik i Kosovės (KDI), organizata ka realizuar fushatėn vetėdijesuese nė rajonin e Gjilani dhe nė kėtė rast ka mbuluar komunat Gjilan, Kamenicė, Novobėrdė dhe Viti.Gjatė kėsaj periudhe, trajnerė dhe aktivistė tė organizatės, kanė realizuar aktivitete tė ndryshme vetėdijesuese si shpėrndarje tė materialeve tė ndryshme (fletėpalosje dhe posterė), trajnime me tė gjithė nxėnėsit e shkollave tė mesme tė lartė (klasa pėrfundimtare), debate publike me qytetarė dhe njė debat publik pėrmes TV Vali dhe e tėrė kjo me qėllim qė qytetarėt tė vetėdijesohen me rėndėsinė e marrjes pjesė nė zgjedhjet tė cilat priten tė realizohen nė vitin 2013.

Projekti ėshtė mbėshtetur nga organizata IFES.


FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA