Pėrmbyllet projekti “Tejkalimi i ndarjeve pėrmes artit”


13:07 - 18.03.2013
Kėshtu, tė mėrkurėn, me datėn 27 korrik, nė mjediset e Galerisė sė Arteve dhe nė Sallėn e Teatrit tė Gjilanit, me fillim nė orėn 18.00 janė realizuar dy aktivitete kyēe tė projektit lartpėrmendur, nja ekspozitė e fotografive dhe njė shfaqje teatrale edhe atė sipas agjendės nė vijim:Akterė tė aktiviteteve tė lartpėrmendura kanė qenė nxėnės tė tri Shkollave tė Mesme tė Ulėta tė nacionaliteteve tė ndryshme qė jetojnė nė Komunėn e Gjilanit.

Nė fund tė kėtyre aktiviteteve, implementuesi i projektit ka shpėrndarė mirėnjohje dhe falėnderime pėr pjesėmarrėsit e kėtij projekti.


FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA