10 vjet punė e palodhshme e organizatės


13:04 - 18.03.2013
OJQ Qendra Kosovare pėr Bashkėpunim Ndėrkombėtare (QKBN)/ Kosovo Center for International Cooperation (KCIC) me seli nė Gjilan, me njė ceremoni solemne ka prezantuar tė arriturat e saj gjatė 10 vjetėve, periudhės kohore janar 2002 – janar 2012.Gjatė kėsaj ceremonie, nė prani tė udhėheqėsve tė komunave tė Rajonit tė Gjilanit, pėrfaqėsuesve tė organizatave donatore, pėrfaqėsuesve tė OJQ-ve tė ndryshme, zyrtarėve tė institucioneve tė niveleve tė ndryshme, aktivistėve dhe qytetarėve tė tjerė janė prezantuar, nė njė version tė shkurtėr, angazhimet 10 vjeēare tė organizatės me njė qasje konkrete tė tė arriturave por edhe vėshtirėsive nė punė duke pėrfunduar me falėnderime dhe ndarje tė mirėnjohjeve pėr tė gjithė ata qė nė forma tė ndryshme ndihmuan organizatėn qė me sukses tė pėrmbyllė njė decenie angazhimesh.


Kjo ceremoni ėshtė realizuar nė Restorant “Bujana” nė Gjilan, mė 12 janar 2012


FOLLOW US ON SOCIAL MEDIA